Proč studovat na Bankovním institutu

Když máte vysoké cíle, BIVŠ je ta správná volba!

Jako jediná soukromá vysoká škola v ČR je od roku 2001 součástí nadnárodní vzdělávací skupiny německého holdingu COGNOS AG, s jejímiž institucemi, zejména s Hochschule Fresenius v Kolíně nad Rýnem, úzce spolupracuje. Absolventi Bankovního institutu nacházejí na trhu práce velmi dobré uplatnění.
95%ze všech absolventů najde svoji první práci během prvního roku od ukončení studia

Jako jediná soukromá vysoká škola v ČR je od roku 2001 součástí nadnárodní vzdělávací skupiny německého holdingu COGNOS AG s jejímiž institucemi, zejména s Hochschule Fresenius v Kolíně nad Rýnem, úzce spolupracuje. Absolventi Bankovního institutu nacházejí na trhu práce velmi dobré uplatnění.

Z naší školy vyjdete jako sebevědomý absolvent připravený rozvinout svoji kariéru anebo rozjet vlastní podnikání ve velkém stylu. Kvalita vzdělání na Bankovním institutu stojí na čtyřech klíčových hodnotách.

Tradice a stabilita

1. soukromá VŠ (od roku 1999) s více než 12 000 absolventy

Portfolio volitelných předmětů vám umožňuje sestavit si plán studia dle svých potřeb. Sami si určujete, čemu se v budoucnu budete chtít věnovat, a vhodný výběr volitelných předmětů vám zajistí hlubší profilování ve zvoleném oboru.

Systém stipendií a studentských slev je vaším motivačním programem. Odměnou za vaši studijní píli a nadprůměrné výsledky u zkoušek získáte bonusy a studium vás tak bude stát mnohem méně.

Studijní zázemí je důležitým prvkem úspěšného studia a příjemně stráveného dne ve škole. Je zde pro vás vybavená knihovna s více než 5 000 publikací, databází zahraniční literatury EBSCO, právních předpisů ASPI i on-line katalogem. WIFI FREE je k dispozici v celé budově školy. Stravování ve vlastní menze a relaxování mezi přednáškami ve studentském klubu nebo v příjemném okolí školy je jistě zárukou úspěšného studijního dne.

Dopravní dostupnost školy - zastávka MHD je prakticky přímo před školou. Ovšem pokud dáváte přednost svému automobilu, pak oceníte nejen rychlou dosažitelnost z hlavních pražských okruhů, ale i bezproblémové parkování v okolí školy.

Studijní život bez bariér díky moderní budově v pražských Stodůlkách je komfortem i pro handicapované studenty, kteří se tak mohou snadno pohybovat po všech prostorách školy.

Příprava a praxe

Studentům zprostředkujeme stáže ve firmách a jazykové certifikáty

Teoretický management u nás neučíme. Připravujeme na praxi. Mezinárodně uznávané kapacity vám předávají svoje zkušenosti. Zdokonalíte si svoje „soft skills“, jako jsou sebeprezentace, jednání s klientem, umění vyjednávat, řešení konfliktů a další. Budete připraveni na to, obstát už při prvním přijímacím pohovoru.

Špičkoví specialisté v oboru vám na přednáškách svými zkušenostmi názorně prokáží, jaké jsou možnosti rozvoje vaší budoucí kariéry. Orientace na praktické znalosti má ve studiu dominantní roli. Připravíme vás na profesionální kariéru nebo prohloubíme vaše znalosti v současném povolání.

Certifikát potvrzující odbornou způsobilost je jistě zajímavým benefitem a pro zaměstnavatele dalším argumentem vaší profesní způsobilosti. Vyberte si z naší nabídky krátkodobých specializačních kurzů a získejte na svoje znalosti certifikát. Všechny tyto kurzy jsou pro studenty Bankovního institutu bezplatné. Na dlouhodobé vzdělávací kurzy mohou studenti získat slevu.

K povinnému cizímu jazyku můžete studovat volitelně ještě druhý. Získáte tak nadstandardní jazykovou výbavu, která vám otevře dveře do jakékoli mezinárodní společnosti. Jazykové znalosti z angličtiny nebo z němčiny navíc můžete potvrdit složením zkoušky s mezinárodním certifikátem. Poplatek za úspěšné absolvování zkoušky (certifikát) za vás zaplatíme. Ušetříte tak až 4.500 Kč.

Orientace na studenta

Studium probíhá v malých studijních skupinách s individuálním přístupem

Studujete v malých skupinách. Ztratíte jakýkoli ostych ve výuce se na cokoli zeptat, vést diskuzi, obhájit svůj projekt. Budete mít přímou vazbu na své vyučující, kteří jsou vaší oporou, abyste maximalizovali svůj úspěch ve studiu.

Brigáda při studiu, vlastní podnikání nebo zaměstnání není komplikace zvládnout při studiu. U nás vám při sestavování rozvrhů vycházíme vstříc. V prezenčním studiu se snažíme plánovat výuku do čtyř výukových dní, abyste mohli volný den využít pro svoje aktivity. Kombinované studium je orientováno na pátky a soboty, obvykle do 12 – 14 výukových dní za semestr.

Váš vyučující na drátě. Osobní, telefonické či mailové konzultace jsou u nás samozřejmostí. Budou vás znát jménem, budou vám k dispozici k zodpovězení dotazů a pomohou vám s orientací ve struktuře studia.

Straší vás zkouška? Doučovací semináře ke klíčovým oborovým předmětům. Nad rámec výuky si na seminářích zopakujete probranou látku, což vám pomůže uspět u zkoušky už napoprvé.

Mezinárodní zázemí

Jsme součástí mezinárodní vzdělávací skupiny COGNOS AG

Bankovní institut je součástí nadnárodního holdingu. Získáváte tak příležitost účastnit se zahraničních projektů v rámci skupiny COGNOS AG anebo absolvovat semestr na některé z partnerských škol skupiny.

Propojíme vás se zajímavými firmami v ČR i v zahraničí. Prostřednictvím našich mezinárodních vazeb navazujeme spolupráce s renomovanými společnostmi z různých odvětví v ČR i v zahraničí (např. banky v Německu), u nichž můžete absolvovat stáž v průběhu studia. Když si sami vyberete firmu, ve které chcete získat praxi, Bankovní institut vám pomůže zprostředkova pohovor ve zvolené společnosti.

Program Erasmus+ je další způsob, který vám umožňuje absolvovat část studia v zahraničí. Lákají vás Baleáry, Dánsko nebo raději Istanbul? I v těchto atraktivních lokalitách máme partnerské univerzity. Absolvované zkoušky v zahraničí jsou vám započítány do studia a po návratu navážete dalším studiem. Velmi zajímavým benefitem je, že po dobu pobytu v zahraničí platíte pouze polovinu školného. Druhou polovinu tak můžete použít na pobyt v zahraničí. Většinou vás tak studium v zahraničí nestojí o mnoho více než v Čechách právě díky podpoře programu Erasmus+. Navíc zkušenosti, nové kontakty a procvičení si cizího jazyka jsou k nezaplacení.

 

Bankovní institut vás připraví pro život!