Finance

Studijní program Ing.

Máte již bakalářský titul a tak tušíte, že pro úspěch na finančních trzích, v investiční společnosti či na řídící pozici v bance se vyplatí mít expertní znalosti?

Stejně tak pokud budete chtít vést finanční oddělení ve firmě, veřejném sektoru nebo v neziskové organizaci. Komplexně pojatý obor finance se specializací pro veřejnou i soukromou sféru vám otevírá velkou šíři uplatnění, stejně jako hloubku praktických znalostí.

Na Bankovním institutu proniknete během 4 semestrů studia do problematiky mezinárodních finančních trhů, které dnes hýbou světovou ekonomikou. Vedle toho si prohloubíte znalosti bankovnictví, pojišťovnictví, činnosti burz, daňové politiky, ekonomie i práva.


Pokud jste prošli naším bakalářským studiem, tak již víte, že umění mezilidské komunikace procvičujeme různými metodami ve většině předmětů. To si klademe za úkol na ještě vyšší úrovni i ve studiu magisterském.

Proto klademe v předmětěch důraz na komunikaci za použití moderních vyučovacích, psychologických a manažerských metod, včetně koučinku a mentoringu. Profesionální prezentace se pro Vás stane hračkou a nacvičíte si jí v mnoha předmětech. Znovu posílíte principy týmové spolupráce, stejně jako motivace.

V inženýrském oboru Finance
si můžete vybrat ze specializací:

 • Podnikové
  finance

  Pokud si chcete pohlídat finanční stránku vašeho podnikání nebo dále nakopnout svou kariéru ve finančních odděleních úspěšných firem. Propojte si znalosti mikro a makro ekonomie s principy finančního a obchodního práva a staňte se vyhledávaným expertem.

  Více o specializaci
 • Veřejné
  finance

  Naučte se prakticky aplikovat daňové a účetní souvislosti ve veřejné správě nebo neziskové organizaci. Prohloubíte si znalosti ve fiskální a daňové politice, posílíte operativní rozhodování a stanete se nepostradatelnou finanční oporou svých kolegů.

  Více o specializaci

Studijní plán

Podívejte se, jaké předměty vás čekají od prvního do čtvrtého semestru
a co v nich budete probírat. Pokud vám nebude něco jasné, napište nám.

Uplatnění v praxi

Odbornost v podnikových i veřejných financích vám dává jistotu budoucího zaměstnání na vedoucí pozici, například:

- Vedoucí oddělení banky
- Ředitel podílového fondu
- Finanční manažer pojišťovny
- Obchodník s cennými papíry
- Správce portfolia
- Auditor

Garant oboruVyučující

doc. Ing. Jana Marková, CSc.

Katedra: Katedra financí a ekonomie
E-mail: jmarkova@bivs.cz
Telefonní číslo: +420 251 114 569